Wynajmij lawetę lub autolawetę

Zadzwoń do nas

+48 577 155 277

Nie jesteś pewien czy laweta lub autolaweta
to dobre rozwiązanie dla Ciebie?

ZADZWOŃ powiedz nam jaki jest Twój plan,
a możesz liczyć na fachową radę/POMOC również drogową:)

Autolaweta czy laweta dzięki swej budowie umożliwia wygodny transport zarówno sprzętu specjalistycznego, dla np. branży budowlanej, jak i stolarki okiennej czy różnego rodzaju przedmiotów niestandardowych, których nie dałoby się przewieźć zwykłym samochodem, czy nawet samochodem dostawczym.

FAQ

Lawetą czy autolawetą

Często zadajemy sobie pytanie – którą opcję wybrać, która okaże się sprawniejsza oraz tańsza?

Często okazuje się jednak, że teoretycznie tańsza opcja sumarycznie okazuje się droższa – zasada ta występuje w każdej dziedzinie życia.

Zanim podejmiemy decyzję, którą opcję transportu wybrać, musimy przeanalizować co, gdzie i jaką trasą będziemy przewozić. Wynajem lawety jest tańszy, ale... no właśnie... przy opcji wynajmu lawety musimy mieć świadomość, że potrzebujemy do kompletu samochód z hakiem holowniczym i odpowiednią dopuszczalną masą ciągnionej przez ten pojazd przyczepy, czyli nie każdym samochodem można legalnie ciągnąć lawetę. Istotne jest DMC lawety, jak również jej ładowność. Mało tego – będziemy potrzebowali jeszcze urządzenie ViaToll, które będziemy musieli „zakupić“ na stacji paliw lub w siedzibie ViaToll’a. Kaucja za urządzenie wynosi 120 zł oraz pierwsze minimalne „nabicie“ urządzenia wynosi kolejne 120 zł, co sumarycznie daje nam kwotę 240 zł. Ciągnąć lawetę za samochodem jesteśmy obciążani kosztami związanymi z poborem opłat na odcinkach wyznaczonych. Co zaś jeśli zdecydujemy się na autolawetę?

Wszystkie powyższe kwestie nas nie interesują. Nasze autolawety to pojazdy o DMC 3,5t, także traktowane są jak każdy samochód osobowy.

Co zatem wybrać?
Decyzja należy do Was!

Co można transportować lawetą czy autolawetą / pomocą drogową?

Przeważnie autolaweta / pomoc drogowa jest kojarzona z wypadkiem czy awarią pojazdu. Przewożeniem uszkodzonego samochodu do warsztatu samochodowego, ubezpieczalni lub innego miejsca wskazanego przez klienta. My przedstawimy wam również inne zastosowanie lawety, autolawety / pomocy drogowej.

Przewóz sprzętu specjalistycznego

Autolawetą  /pomocą drogową możecie przewieść również sprzęt specjalistyczny różnego rodzaju czy holować przyczepę campingową. Gabaryty maszyn czy przyczep campingowych są często zbliżone do holowanych pojazdów osobowych, a co za tym idzie sposób mocowania jest również bardzo podobny. Podobnie można transportować inny sprzęt specjalistyczny jeśli jego masa jest odpowiednia do tego typu transportu pamiętając o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Uwaga!

Jeśli wypożyczasz autolawetę i samodzielnie planujesz przewieść sprzęt specjalistyczny. Załaduj ładunek ostrożnie i stabilnie tak aby żadne elementy nie stwarzały zagrożenia dla innych pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym.
Jeśli nie czujesz się pewnie w temacie transportu autolawetą/pomocą drogową zleć to firmie oferującej tego typu transport która zna się na rzeczy.

Chcesz zlecić przewóz sprzętu specjalistycznego lub wynająć lawetę czy autolawetę
Zapraszamy do kontaktu.

Masz pytania?

Zadzwoń

+48 577 155 277

Z kim współpracujemy:

  • warsztaty samochodowe

  • importerzy samochodów używanych

  • importerzy samochodów zabytkowych

  • branża budowlana

  • przemysł rolniczy

  • przeprowadzki

  • przewóz: quady, skutery, motocykle

  • restauratorzy samochodów i innych pojazdów